Rekvalifikační kurzy

Rekvalifikační kurzy motorových pilDSC_8612

 

Pořádáme rekvalifikační kurzy pro obsluhovatele motorových pil, dřevorubecké kurzy, obsluhovatele rozbrušovacích agregátů, křovinořezů a ostatních agregátů se spalovacím motorem či elektromotorem.

 Dle zákona č.435/2004 Sb. o zaměstnanosti máte nárok na rekvalifikaci,po dohodě s úřadem práce možnost získání úhrady nákladů na rekvalifikaci.

Pokud chcete získat informace, doklady a nebo dokumenty ohledně rekvalifikačního kurzu pro úřad práce, můžete  poslat žádost o informace.

Pokud se rozhodnete pro rekvalifikaci, vyzvedněte si prosím u příslušného kontaktního pracovníka ÚP podklady pro rekvalifikaci. Pošlete dotaz/nezávaznou přihlášku školící firmě se žádostí pro vyplnění dokladů pro úřad práce. Úřad práce poté zařadí Vaši žádost do komise, v případě schválení komisí obdržíte informaci a potvrzení o úhradě kurzu. Toto potvrzení dodáte zpět školící firmě, která Vás poté následně zařadí do zvoleného kurzu. Celý proces je třeba vyřídit před zahájením rekvalifikace, zpětně nelze rekvalifikaci uznat a uhradit. Žádost na Úřad práce je nutné podat s dostatečným předstihem, aby ÚP stihl posoudit a schválit Váš požadavek na úhradu vybraného kurzu. Kontaktní pracovník úřadu práce Vám sdělí termíny jednání schvalovací komise a další podrobnosti.

Bližší informace naleznete na našem webu www.kurzy-pily.cz

Kurzy probíhají v prostorách naší firmy nebo po domluvě přijedeme k Vám.

Veškeré kurzy probíhají v souladu s právní legislativou ČR.

Akreditace Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.
Čj.: MSMT-25065/2021-5 ze dne 09.12.2021

Autorizace Ministerstvo zemědělství České republiky

Čj.:52767/2018 MZE

Časovou náročnost lze přizpůsobit Vašim možnostem. (Odpolední hodiny, soboty, neděle)

Tento kurz je tím nejzákladnějším školením, které musí absolvovat každý, kdo chce používat motorovou pilu, křovinořez a podobné nástroje.
Kurz je například pro dřevorubce, obecní zaměstnance, příslušníky všech jednotek PO, tesaře, zedníky, truhláře a všechny profese využívající při své činnosti motorovou pilu se spalovacím nebo elektrickým motorem.
Vzhledem k tomu, že toto zařízení je dle Nař. vl. č. 339/2017 Sb. zařízením vyžadující zvláštní odbornou způsobilost, je nutno vlastnit platné osvědčení o absolvování rekvalifikačního kurzu.

 

DSC_8467